عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

عکاسی تبلیغاتی دقیقا بر روی چشم و احساس مخاطب و مشتری شما تاثیر میگذارد. با نمایش حرفه ای ویژگی های محصول شما، پررنگ کردن نقاط مثبتش، بهره گیری از جادوی نور و انعکاس و رنگ ها، قصه ای را بدون بیان حتی یک کلمه به ذهن و قلب مخاطب شما می رساند و او را به شکلی نامحسوس اما قدرتمند ترغیب به خرید از شما می کند.
عکاسی تبلیغاتی خیلی ظریف تر و هنری تر و البته سیاست مدارانه تر از عکاسی صنعتی عمل می کند چون سعی دارد به جای نمایش صرفِ یک محصول، بر روی احساس مخاطب اثر بگذارد. واقعیت این است که بر اساس مطالعات نوینِ روانشناسیِ فروش، درواقع این کودک درون ماست که تصمیم به خرید می گیرد و نه منطق فرد بزرگسالی که در آیینه می بینیم. کار عکاسی تبلیغاتی دقیقا لمس تمایلات کودک درون مخاطب است به نحوی که تشویقش کنیم به تصور داشتنِ محصول خودمان!

انواع عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

عکاسی محصول

متداول ترین نوع عکاسی تبلیغاتی عکاسی از محصولات تولیدی در صنایع مختلف است که البته بسته به نوع محصول و استراتژی تبلیغاتی می تواند بسیار هم گسترده باشد. در واقع خلاقانه ترین تصاویری که به عنوان عکس تبلیغاتی گرفته می شود، همین عکاسی از محصولات است که نمونه‌های بی شمار آن را در بنرها و بیلبوردها و مجلات همه روزه مشاهده می‌کنیم.

عکاسی غذایی

امروزه تقریباً اغلب کافه‌ها و رستوران‌های کوچک و بزرگ، برای معرفی منوی رستوران خود و جذب مشتریان و بخصوص برای تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی از عکاسی تبلیغاتی استفاده می‌کنند و غذاها و نوشیدنی‌های خود را با شیوه سرو مخصوص خود، به نمایش می‌گذارند.

عکاسی مد و فشن

گستره وسیع دیگری از سوژه‌های عکاسی تبلیغاتی مربوط به صنعت مد و فشن است. بدون شک همه ما تصاویر بیشماری از دنیای مد دیده و می بینیم که در ژورنال‌های مختلف منتشر می شوند. این سبک از عکاسی که به منظور به نمایش گذاشتن جدیدترین پوشاک‌ها و اکسسوری‌های مربوطه استفاده می شود، دارای قوانین بسیاری است که آن را تبدیل به سبک مجزا و مستقلی از عکاسی می کند.

عکاسی معماری

یکی از انواع رایج عکاسی تبلیغاتی، عکاسی از فضاها است. این فضا ممکن است فضای داخلی یا خارجی یک ساختمان یا یک هتل یا پارک یا هرچیزی باشد که نیاز به تبلیغ دارد. در واقع هر عکس تبلیغاتی که سوژه آن فضا باشد، در زمره این عکاسی قرار می گیرد. به عنوان مثال عکاسی از محیط یک تالار، عکاسی از یک مجمتع در حال ساخت، عکاسی از یک پروژه عمرانی و…

نمونه های انجام شده