دسته‌بندی نشده

۱۰۰ ایده خلاقانه تولید محتوا

۱۰۰ ایده خلاقانه تولید محتوا در سال ۲۰۲۰

به دنبال ایده های تولید محتوا می گردید؟ در جای درستی هستید!

تولید محتوای خلاقانه آهسته آهسته به یک کلید واژه دردنیای بازاریابی محتوا تبدیل شده است. آدم های زیادی رامی بینیم که شروع به تولید متحوا می کنند تا نتایج بلند مدت و بادوامی به دست بیاورند. این بخش مهمی در استراتژی بازاریابی محتوا است.

اینجا لیست ۱۰۰ ایده خلاقانه تولید محتوا را گردآوری کردیم تا به خوانندگان خود کمک کنیم. زمانی که شما خالی از ایده هستید می توانید از این مطلب الهام بگیرید.

تولید محتوای خلاقانه چیست؟

محتوای مفید و سودمند هفته ها، ماه ها یا حتی سال ها پس از انتشار نیز می تواند کاربردی باشد. به عبارت دیگر ، محتوای خلاقانه، از جنس محتوای همیشه سبز است که همیشه برای افراد مورد استفاده است و مردم همیشه به دنبال آن هستند.

چرا باید محتوای خلاقانه تولید کرد؟

محتوای به درد بخور اگر درست و به خوبی ایجاد شود، می تواند ترافیک ارگانیک زیادی پس از انتشار ایجاد کند. این مسئله بسیار ارزشمند است، خصوصاً اگر محتوای جدید را به صورت منظم منتشر نکنید.

این به این معنی است که هر محتوای خلاقانه ای که شما به وجود می آورید یک سرمایه گذاری طولانی مدت است. شما می توانید به روی کیفیت تمرکز کنید و برای کمیّت به خودتان فشار وارد نکنید.

کلیدواژه هایی برای ایده های تولید محتوا

انتخاب یک عنوان خوب در ایده یابی تولید محتوا بسیار مهم است که باید برای سئو بهینه سازی شود و شامل کلیدواژه های مهم باشد. دراینجا کلمات کلیدی که زیاد جستجو می شود وجود دارد که می توانید آن ها را در “عنوان” خود بیاورید:

  • چرا
  • چه زمانی
  • چی
  • چطور
  • کجا
  • چه کسی
  • نکات
  • راهنما
  • آموزش
  • لیست

۱۰۰ ایده خلاقانه تولید محتوا در سال 2020

۱۰۰ ایده تولید محتوا خلاقانه

۱- نحوه ی استفاده از راهنما: یک راهنمای مفصل درباره ی نحوه ی استفاده از ابزار یا پلت فرم انتخاب شده بنویسید. ابزارها ممکن است با گذشت زمان قدیمی شوند اما یک راهنمای خوب طول عمر زیادی دارد.

۲_ نحوه ی انتخاب راهنمایی: مردم همیشه به دنبال محصولات، ابزار یا خدمات جدید هستند. نکات خود را درباره ی نحوه ی انتخاب بهترین ها به اشتراک بگذارید.

۳_ نحوه ی راهنمایی کردن: راهنمایی های “خودتان انجام دهید” بسیار محبوب هستند. می دانید چطور چیز ارزشمندی بسازید؟ راهنما را قدم به قدم با دیگران به اشتراک بگذارید.

۴_ راهنمای مبتدی: یک نقطه ی ورود ارائه دهید و مفاهیم جدید را برای خوانندگانی که تازه شروع کرده اند توضیح دهید.

۵_ نحوه ی استفاده برای کاربران پیشرفته: گاهی اوقات نوشتن راهنمایی های پیشرفته آسان تر از راهنمایی های مبتدی است. خوانندگان شما پیش از این یک تخصص و یک زبان رایج”مشترک” را به اشتراک گذاشته اند. یک راهنمای خاص و ویژه برای متخصصان بنویسید تا اطلاعات و علم خود را نشان دهید و اعتماد کسب کنید.

۶_ اسناد راهنما: اصول محتوای همیشه سبز  عالی، کلمات کلیدی را به دقت انتخاب کنید که محتوای شما در جستجوهای گوگل در جایگاه بالایی ظاهر شود و آن را با کسب و کار خود مرتبط کنید.

۷_ راهنمای خرید: توضیح دهید که افراد باید چه چیزهایی برای خرید یک آیتم خاص بدانند از جمله روش مقایسه ی برند ها و انتخاب های مختلف.

۸_ سوالات متداول: تمام پاسخ ها را در یک جا فراهم آورید. سوالاتی که اغلب از مشتریان خود دریافت می کنید را جمع آوری کنید. شما می توانید چندین بار به این قسمت از محتوا مراجعه کنید.

۹_ سوالات مشتریان جدید: ما اغلب مطالب مهمی را در ایمیل ها به کاربران جدید ارائه می کنیم. یکی دیگر از ایده های محتوای همیشه سبز، انتشار آن برای همگان می باشد تا آن را مطالعه کنند.

۱۰_ تعاریف: هر طرحی مملو از کلمات اختصاری، اصطلاحات و جملات جدید است. اگر به خوانندگان خود برای فهم این کلمات کمک کنید آن ها قدردان شما خواهند بود.

۱۱_ بهترین روش ها: بهترین روش هایی را که می دانید بر روی طرح شما کار می کنند را به اشتراک بگذارید. وقتی که شما اسرار خود را پیش خود نگه دارید زمان از دست می رود. امروزه افرادی که دانش خود را به اشتراک می گذارند برای خود احترام و مشتری به دست می آورند.

۱۲_ تک نکته ی عالی: ما به دنبال این هستیم که محتوا های Top 10,20,50 نمود پیدا کنند اما این بدین معنی نیست که تک نکته ارزشی ندارد. یکی از نکات مهم و ارزشمند را به اشتراک بگذارید و توضیح دهید که چرا فکر می کنید این نکته ارزشمند است.

۱۳_ مقایسه: با مقایسه ی ابزار ها، ارائه دهندگان یا خدمات مختلف، تخصص خود را به نمایش بگذارید. حتی بعضی از شرکت ها (کمپانی ها) صفحات کاربردی و خلاقانه برای مقایسه ی اتوماتیک (خودکار) به وجود آورده اند.

۱۴_ بررسی محصولات: این یکی از محبوب ترین موضوعات کاربردی و خلاقانه است. از آن به عنوان راهی برای زدن حرف خود در بازار فعلی استفاده کنید.

۱۵_ تاریخچه: زمانی که چیز جدیدی در سایت قرار می گیرد، مردم اغلب تعجب می کنند که چطور در آنجا قرار گرفته. به عنوان یک متخصص می توانید تاریخچه ی یک موضوع را ارائه دهید و توضیح دهید که چطور همه چیز به این نقطه رسیده است. از آنجایی که شما یک تاریخچه مینویسید،باید کاربردی و خلاقانه باشد.

۱۶_ استراتژی: یک توصیه ی دقیق و خاص برای اجرای استراتژی طرح خود بنویسید. استراتژی های عملی هرگز از بین نخواهند رفت .ما دوست داریم “زنجیره ی ساخت استراتژی”نوشته ی برایان را به اشتراک بگذاریم.

۱۷_ شرح ترند: ترندها در تمام زمان ها تغییر می کنند، این ترندها در وهله ی اول یک موضوع خوب برای ایده مطلب خلاقانه و کاربردی می باشد.

۱۸_ الهام بخشان سرشناس: فهرستی از الهام بخشانی که مورد احترام شما هستند و توصیه می کنید دیگران نیز آن ها را بشناسند “دنبال کنند” تهیه کنید. توضیح دهید که چرا آن ها را در این فهرست آورده اید و راه های ارتباطی با آن هارا نیز معرفی کنید مانند توییتر، صفحه ی لینکداین یا سایت. این یک مثال خوب از ۵۰ الهام بخش شبکه های اجتماعی می باشد.

۱۹_ بهترین بلاگ های نیچ مارکت: این نوع از مطالب به ویژه برای افراد جدیدِ جاویژه ی شما مفید است. بلاگ هایی که به طور منظم چک می کنید را به اشتراک بگذارید تا با بازار خود به روز و در ارتباط باشید.

۲۰_ اشتباهات رایج در محدوده ی شما: اشتباهات رایج در بازار خود را به صورت کلی مشخص کنید. سپس راهنمایی در مورد چگونگی اجتناب از آنها و غلبه برآن هارا ارائه کنید. این یک مطلب کاربردی و خلاقانه ی طولانی مدت خواهد بود.

ایده تولید محتوا

۲۱_ فهرست لغات از یک جاویژه(نیچ): خوانندگان شما ممکن است به اصطلاحاتی برخورند که با آنها آشنایی ندارند. شما می توانید یک فهرست کامل از تعاریفی که خوانندگان شما باید بدانند تهیه کنید. شما می توانید هربار که سوالی درباره ی اصطلاحی که قبلاً مطرح کرده اید، دریافت کردید به این مطالب کاربردی مراجعه کنید. به عنوان یک مطلب الهام بخش می توانید به این فهرست لغات بازاریابی محتوا نگاه کنید.

۲۲_ رویداد های سالانه: آیا هرساله یک رویداد مهم صنعتی برگزار می شود؟

تولید محتوا در خصوص آن، هرزمانی که این تاریخ در تقویم رقم بخورد ترافیک بالایی را به ارمغان می آورد.

۲۳_ بهترین کنفرانس ها: مردم همیشه به دنبال شرکت در کنفرانس های صنعتی خوب می باشند.ی ک فهرست از کنفرانس های(نیچ_جاویژه) خود تهیه کنید.

افرادی که باید حضور داشته باشند، محل برگزاری و محدوده ی قیمتی را توضیح دهید.

۲۴_ آمار فکاهی صنعتی!: شما مجبور نیستید همیشه جدی باشید. مطلبی که موجب خنده ی مردم می شود یک نامزد (انتخاب) عالی برای به اشتراک گذاری اجتماعی است.

۲۵_ افسانه های پنهان صنعتی: هرصنعتی دارای افسانه هایی است که عده ای هنوز معتقدند درست هستند. آن ها را پیداکنید و توضیح دهید که چرا مخالف آن ها درست است.

درک هالپون، افسانه ای مبنی بر کینگ پیداکرد. درسال۱۹۹۶، بیل گیتس یک مقاله باعنوان “content is king” نوشت و در وب سایت شرکت مایکروسافت منتشر کرد. این تعبیر بارها و بارها توسط بازاریابان اینترنتی مورد تکرار واقع شده است.

۲۶_ خطاهای شناخته شده: اگر یک راه حل برای یک مشکل شناخته شده دارید، آن را به اشتراک گذاریر. شما به طور مداوم ترافیک را از افرادی که به مشکل برخوردند و به دنبال یک راه حل می باشند، می گیرید.

۲۷_ تاریخچه ی صنعت: بسیاری از داستان های خوب در تاریخ وجود دارند (در تاریخ تنیده شده اند) و شما می توانید این داستان ها را در ذهن کاربران خود بکارید.شما می توانید به طرفداران خود با بیان اینکه دیگران در گذشته چه کارهایی انجام داده اند، اطمینان دهید. از داستان sofa الهام بگیرید.

۲۸_ مثال های تاریخی: داستان های زیادی درباره ی موفقیت در صنعت وجود دارد که بینش های ارزشمندی را ارائه می دهند.این داستان ها را جمع آوری کنید تا یک مطلب کاربردیِ عالی برای مخاطبان خود ایجاد کنید.

۲۹_ ایده ها: هرکاری نیازمند ارائه ی ایده های تازه می باشد. شما میتوانید این ایده هارا به عنوان یک ابزار ارائه دهید _ فرآیند منحصربه فرد خود را برای نسل های جدید ایده ها شرح دهید

۳۰_ فرایند فنی: شرط می بندم که شما یک متخصص محصولات فنی در نیچ (جاویژه)ی خود هستید. حتی اگر خودِ محصول ساده باشد نحوه ی استفاده از آن ممکن است کمی پیچیده شود. یک مطلب کاربردی تهیه کنید تا افراد تازه وارد را راهنمایی کند.

۳۱_ بهترین کتاب ها در بازار شما: کتاب های خوب زیادی درباره ی نیچ وجود دارند اما پیداکردن آن ها چالش همیشگی است. با به اشتراک گذاشتن نظرات خود به خوانندگان خود کمک کنید.

۳۲_ بهترین فیلم ها برای شرح بازار شما(معرفی بازار شما): دراین دنیای دیجیتالی،برخی افراد باتماشای مطالب ویدئویی آسان تر یاد میگیرند. بهترین فیلم هارا در یک جا جمع آوری کنید و آن ها را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید.

۳۳_ ویژگی های محصول یا خدمات: یک توضیح دقیق درباره ی هرمحصول یا خدماتی که ارائه می دهید بنویسید. شما می توانید هربارکه از جزئیات بیشتر مورد سوال واقع شدید به این مطلب مراجعه کنید.

۳۴_ تاریخچه ی کسب وکار شما: چگونگی شروع ان را به اشتراک بگذارید و همیشه جالب است که درباره ی شرکتی که با آن کار می کنید بیشتر بدانید. این به ایجاد ارتباط بامشتری کمک میکند.

۳۵_ ارزش شرکت: اگر کمپانی شما به دنبال ارزش های قوی باشد، ممکن است یک ایده ی محتوای کاربردی برای اشتراک با خوانندگان خود باشد. “بافر”به اشتراک گذاشت که چگونه ارزش های شرکت را ایجاد کردند.

۳۶_ جایگزین ها: هرچندوقت یکبار ازخود بپرسید”چگونه از دیگران بهترید؟ “شاید پاسخ دادن به این سوال ارزش داشته باشد. شرکت Everpost کارخوبی را نسبت به Hootsuitue و Buffer انجام داده است.

۳۷_ کجا ذکر شدید: شما احتمالاً برخی از اطلاعات ارزشمند که در صفحات وب ذکر شده اند را پیش از این آموخته اید، چرا آن ها را به اشتراک نگذارید.

۳۸_ نتایج نظرسنجی کاربران: برای ساخت یک ابزار عالی شما نیازمند صحبت و ارتباط با مشتریان خود هستید. شما همیشه می توانید از کاربران خود نظر خواهی کنید تا آن ها رابیشتر بشناسید. این به شما کمک میکند تا یک محصول بهتر بسازید و این موضوع می تواند یک مطلب عالی برای یک پست جدید باشد.

۳۹_ تغییرات طراحی: محصول با زمان تغییر می کند. نظرات خوانندگان خود درمورد تمام تغییرات طراحی که داشتید بشنوید و یک داستان کوتاه درمورد هرمرحله از آن بگویید.

۴۰_ نام تجاری: توضیح دهید که چرا نام تجاری شما اینگونه است. برخی از جزئیات مربوط به فرایندی که گرفته اید را شامل می شود.

۴۱_ فلسفه: نام تجاری شما ممکن است فلسفه ای درباره ی بعضی چیزها داشته باشد. این چشم انداز منحصر به فرد را با خوانندگان خود به اشتراک بگذارید.

۴۲_ فروشندگان مورداعتماد شما: شما می دانید که پیدا کردن یک فروشنده که به اون اعتماد کامل داشته باشید، بسیارسخت است. این به نفع شما وافرادی که به دنبال شریک جدید هستند می باشد.

۴۳_ مطالعات موردی: نمونه هایی از دنیای واقعی را ارائه دهید که به مشتری پتانسیل این را میدهد که تصمیم بگیرد باشما کار کند. از مشتریان فعلی خود بخواهید اگر مایل به همکاری و ایجاد یک مورد مطالعه با یکدیگر باشند.

۴۴_ داستان موفقیت شما: از ان جایی که مطالعات موردی یک داستان موفقیت آمیز از مشتری شماست.می توانید داستان های موفقیت شرکت خود را به اشتراک بگذارید. این کار می تواند یک استراتژی موفقیت آمیز در پیاده سازی سئو، نتایج روش متداول یا هرچیزی که می خواهید با مخاطبین خود به اشراک بگذارید.

۴۵_ رضایت مشتریان: بهترین کانال بازار یابی، یک مشتری خوشحال (خشنود) است که درباره ی محصول شما صحبت می کند. توصیفات خوب مشتریان را جمع اوری کنید و آن هارا با بازدید کنندگان سایت خود به اشتراک بگذارید.

۴۶_ نتایج تحقیقات: آیا اخیراً یک تحقیق داخلی انجام داده اید؟ نتایج خود را با دنیا به اشتراک بگذارید تا به یک نقطه ی ارزشمندتر از مطالب کاربردی (محتوا) برسید.

۴۷_ اسرار شما: مامی خواهیم از دیگران یادبگیریم. پس منصفانه به نظر میرسد که کمی از اسرار خود را نشان دهیم.

۴۸_ مقایسه: ازنظرات و قضاوت خود برای مقایسه چیزی استفاده کنید. می تواند ابزار، خدمات، مکان هایی برای بازدید یا هرچیزی باشد که شما دوست دارید آن را به اشتراک بگذارید.

۴۹_ نقد وبررسی های محصول: اقتصاد مشترک بدون بررسی افرادی که قبلاً از محصول یا سرویسی استفاده کرده اند ممکن نخواهد بود. افکار خود را باخوانندگان به اشتراک بگذارید.

۵۰_ شکست: گاهی اوقات می توانید از شکست ها بیشتر از موفقیت چیزی یادبگیرید. با به اشتراک گذاری نقاط ضعف خود به خوانندگان کمک کنید.

۵۱_ خدماتی که روزانه استفاده می کنید: ممکن است سرویس های مورد استفاده ی خود را تغییر دهید اما در مورد مواردی که در حال حاضر استفاده می کنید و نحوه ی انتخاب آن ها بنویسید.

۵۲_ زندگی نامه و مهارت های شما: درباره ی خودتان بنویسید، مهارت های خود را شرح دهید. بگویید که چرا مردم باید باشما کارکنند و شما درچه زمینه هایی می توانید به آن ها کمک کنید. این قسمت از محتوا (مطلب)باید همیشه به روز شود.

۵۳_ راهکار شما: همه ما اصوال کار خودمان را داریم، اصول خود را به اشتراک بگذارید.

۵۴_ استراتژی برای پربار بودن (تولید زیاد): راهنمایی های بهره وری همیشه محبوب هستند. اگرچیزی پیداکردید که به درد شما می خورد با دیگران به اشتراک بگذارید. لازم نیست که آن روش خودتان باشد. مردم به دنبال چیزی هستند که به دردشان بخورد.

۵۵_ دستورالعمل شما: آیا یک دستورالعمل محرمانه دارید؟ آن را پیش خودتان نگه ندارید (به اشتراک بگذارید).

۵۶_ ترفندهای روزمره ی مورد علاقه ی شما: بهره وری یک موضوع است اما شاید شما ترفندهای باحالی را می دانید که خوانندگان شما می توانند از آن بهره مند شوند.

۵۷_ دیدگاه منحصربه فرد: نظرات خود را درقالب یک موضوع که بردیگران پوشیده است به اشتراک بگذارید.

۵۸_ پست های خود_تحلیلی: یک وبلاگ نویس که ما دنبال میکنیم،برای هرماه یک موضوع را انتخاب می کند و سپس آن را تحلیل میکند.این چیزی است که می توانید روی خود امتحان کنید.

۵۹_ برنامه ریز: بسیاری از چیزها درزندگی دوره ای (چرخه ای) هستند. بسیار آسان است که این سازگاری را ازدست بدهید که کلید موفقیت است. در اینجا برنامه ریزان وارد می شوند. برنامه ای برای یک کارخاص ارائه می دهند که دوره ای است.

۶۰_ برنامه ی آموزشی: اگر می خواهید موفق شوید باید آموزش دهید. متاسفانه ما نمی دانیم چطور برای چیزی آموزش دهیم. این جایی است که شما می توانید در آن شرکت کنید و یک برنامه ی آموزشی برای مخاطبان خود ارائه دهید.

۶۱_ مرتکب این اشتباه نشوید: مردم نمی خواهند شکست بخورند و سعی بر اجتناب از اشتباهات دارند. شرح اشتباهات رایج یک عنوان بسیار مناسب برای اشتراک گذاری است (بسیار قابل اشتراک گذاری است. مثل این کارهایی که مردم در توییتر انجام می دهند).

۶۲_ بزرگترین شکست: اگر می خواهید سفره ی دل خود را برای خوانندگان خود بازکنید، بزرگترین پیشمانی که تا به حال داشتید را به اشتراک بگذارید.

۶۳_ بهترین درس هایی که یادگرفتید: درس های زندگی که پیش از این یادگرفته اید را با خوانندگان خود به اشتراک بگذارید تا از آن ها بهره مند شوند.

۶۴_ چه کسی به شما انگیزه میدهد؟: بسیارخوب است که به افرادی که به شما الهام می بخشند اعتماد کنید. چیزهایی که ازهمه بیشتر به شما انگیزه می دهند را به اشتراک بگذارید.

۶۵_ افرادی که می توانید معرفی کنید: همیشه دیگران را به یکدیگر معرفی کنید، اگر فکرمیکنید که می توانند از آن بهره ببرند. چرا لیستی از افرادی که مایل به معرفی آن ها هستید به اشتراک نگذارید؟ اما لطفاً مطمئن شوید که مردم مشکلی در قرارگیری لیست عمومی شما نداشته باشند.

۶۶_ اخبار تحولات: این به عنوان یک تاریخ خبری ساده نیست اما برخی از داستان ها اثر طولانی مدت دارند. چگونگی چرخش داستان های خبری به چیزی که طولانی تر و مفیدتراست را بیاموزید.

۶۷_سری آموزش ها: آموزش ها به مردم اجازه می دهند که دانش مورد نیاز خود را برای رسیدن به اهداف خود به دست آورند. شما می توانید آموزش های خود را به وجود آورید یا آموزش های خوب را از منابع دیگر جمع آوری کنید و همه ی ان ها را دریک مکان قراردهید.

۶۸_ ارائه ی جاسازی شده: شما می توانید خود را معرفی کنید یا معرفی های خوب را درموضوع خاص و شامل محتوای کاربردی خود را جمع اوری کنید.

۶۹_ نقل قول های الهام بخش: فهرستی از نقل قول های الهام بخش درمورد یک موضوع خاص جمع آوری کنید. آن ها شامل”به روی توییت کلیک کنید”باشند تا اشتراک گذاری آن ها برای خوانندگان شما راحت تر باشد.

۷۰_ پست های مخصوص تعطیلات: شاید خیلی پیشنهاد جالبی از نظر محتوای کاربردی نباشد اما زود قضاوت نکنید. درست است که شب سال نو ۱ بار در سال اتفاق می‌افتد، اما بیشتر از هر تعطیلاتی نیازمند توجه است. از اوایل سپتامبر تا دسامبر، مشتریان به دنبال هر چیزی وابسته به تعطیلات هستند. پستی گرداوری کنید که منابع با ارزش مورد نیاز برای تمام قشرها را پوشش دهد.

۷۱_ فهرست یادآوری: اگر ایده‌ی کافی برای محتوای کاربردی دارید،یک لیست یادآور برای خود تهیه کنید. اسکن کردن آن ساده است وبرای خواننده مناسب و در واقع تهیه آن بشیار کار ساده‌ای است.

۷۲_ لیست منابع: لیستی از منابع مفید که پیشنهاد می کنید ارائه دهید.

۷۳_ کتاب‌هایی با تیتر های مرتبط: گروهی از کتاب‌هایی که در حوضه‌ی موضوع خاصی هستند را معرفی کنید و توضیح مختصری درمورد آن‌ها دهید. لینکی از آن کتاب ها در آمازون و یا دیگر مراکز خرید در دسترس قرار دهید .

۷۴_ ابزار کارآمد رایگان: این بخش از محتوی کاربردی اصولاً طرفداران زیادی دارد. لیستی از ابزار رایگان که برای اهداف خاصی مناسب هستند را معرفی کنید.

۷۵_ ابزار کارآمد این بار با هزینه: درست مانند بالا، نه خیلی معروف ولی با ارزش. ابزاری که فکر میکنید مفید هستند را به اشتراک بگذارید این ابزار لزوماً نباید رایگان بگذارید.

۷۶_ لیست موزیک: بسیار جذاب است زمانی که یک شرکت لیستی از موزیک‌های مورد علاقه‌شان منتشر می‌کنند. شما نیز می‌توانید همین کار را برای خوانندگان خود انجام دهید.

۷۷_ پادکست‌های پیشنهادی: لیستی از پادکست‌های خاص را معرفی کنید که به سوژه‌ی بحث شما وابسته باشد.

۷۸_ فیلم‌های پیشنهادی: همه‌ی‌ما از دیدن فیلم‌های خوب لذت می‌بریم.لیست فیلم‌های مورد علاقه‌ی خود را به اشتراک بگذارید. این لیست می تواند شخصی باشد یا ‌وابسته به صنعت شما.

۷۹_ عضویت در گروه‌ها: تعداد زیادی گروه لینکداین  برای عضویت وجود دارد که خیلی از افراد از آن مطلع نیستند، می توانید دانسته‌های خود در این زمینه را به اشتراک بگذارید.

۸۰_ دوره‌های آموزش رایگان آنلاین: شما باید همواره به دانش خود بیفزایید اگر می‌خواهید عقب نمانید. به خوانندگان خود با قرار دادن دوره‌های آموزش رایگان آنلاین کمک کنید.

۸۱_ سایت‌های برتر برای آموزش: شما می‌توانید لیست کلی از سایت های آموزشی آنلاین برای خوانندگان خود تدارک ببینید.

۸۲_ ایده‌های اولیه: تعدادی از ایده‌های اولیه را با خوانندگان خود به اشتراک بگذارید. این ایده‌ها حتما نباید برای شما باشد چرا که نیازمند تغییراتی هستند اما این کار در حوزه‌ی کاربردی است.

۸۳_ ایده‌ی اصلی: از گیج کردن خوانندگان خودداری کنید و سعی کنید که ایده‌ی اصلی را به اشتراک بگذارید. حتی می‌توانید محصولات خود را نیز معرفی کنید.

۸۴_ مکان‌های موردعلاقه: مکان‌های مورد علاقه‌ی خود را در لیستی قرارددهید. شاید جایی جالب برای خوانندگان خود نیز یافتید.

۸۵_ برنامه‌های محبوب تلفن همراه: ما بدون تلفن‌های همراه خود نمی توانیم زندگی کنیم. برنامه‌هایی که در زمان صرفه‌جویی می کنند را به اشتراک بگذارید،فعالیت بیشتری داشته‌ باشید، باعث می‌شود تا مفید‌تر باشید و  آرامش بیشتری داشته‌باشید.

۸۶_ مصاحبه: یکی از بهترین روش‌های محتوی‌ کاربردی و یک راه صرفه‌جویی در انرژی و ترافیک است. همواره مردم به دنبال نظر متخصصان هستند. یک موضوع مرتبط را انتخاب کرده و از یک متخصص مصاحبه کنید.

۸۷_ پادکست: تولید محتوا صوتی بسیار ساده است. با صدایی صاف و رسا در مورد موضوع مربوط می‌توانید پادکستی ضبط کنید و در وب‌سایت خود به اشتراک بگذارید.

۸۸_ دوره‌های آموزشی: دوره‌های آموزشی در Udemy بسازید و در وب سایت خود به اشتراک بگذارید. آموزش آنلاین طرفداران زیادی دارد به خصوص اگر رایگان باشد.

۸۹_ استفاده از meme: ابزار‌های زیادی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا آنلاین عکس‌های خود را ویرایش کنید. meme‌های خلاقانه و طنز درست کنید و با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید.

۹۰_ الگو سازی ویژه: الگویی خاص برای پست‌های الکترونیکی خود داشته باشید که در راستای اهداف شما باشد.

۹۱_ کتاب: در مواردی به قدری از یک محتوی ارائه به عمل می‌آید که می توان کتابی از آن‌ها تهیه کرد. این‌روزه شما به یک ناشر نیازی ندارید به سادگی می‌توانید pdf مطالب خود را درست کنید و تحت اختیار خوانندگان خود در پست الکترونیکی آن‌ها قرار دهید.

۹۲_ سمینار های مجازی: یکی از روش‌های پرطرفدار که میتواند در همیشه سبز انجام داد.سمینارهای مجازی حول یک مطلب خاص برگذار کنید ودر سایت خود برای عموم در دسترس قرار دهید.

۹۳_ اشتراک گذاری اسلاید: تقریبا هر پست بلاگی را می‌توان به یک ارائه‌ به صورت اسلاید تبدیل کرد.این اسلاید‌ها را به اشتراک بگذارید تا گستره‌ی وسیع‌تری از مخاطبان را پوشش دهید.

۹۴_ ارسال دوره‌ای email: موضوعات خاصی خواهد بود که بسیار گسترده‌تر از آنند که در پست ویا ویدیو شما جای گیرند.در این موارد پست الکترونیکی بسیار کارآمد است. مجموعه‌ای از پست‌های الکترونیکی ایجاد کنید که در عرض چند ماه که یک مسئله‌ی پیچیده را توضیح دهد.

۹۵_ ساخت ویدیو‌یی با استفاده از مجموعه عکس: در بسیاری از موارد عکس بسیار گویاتر از کلمات است. ویدیویی از عکس‌هایی درست کنید که دوست دارید با مخاطب خود به اشتراک بگذارید، ویدیو شما می‌تواند شامل عکس‌هایی از اتاق کار، طراحی، پروژه‌های پیشین و یا هر چیز دیگر باشد.

۹۶_ گیف ها: با خلاقیت خود گیف‌های خاص بسازید. برای ما به شخصه بسیار جذاب است وقتی شرکتی گیفی با کارمندانش می سازد.

۹۷_ تصویر پیش زمینه: تصاویر پیش زمینه‌ای آماده کنید که توجه مخاطبانتان را جلب کند و یادآور برند شما باشد.

۹۸_ داده نمایی: از این روش برای تبدیل داده‌ها و اطلاعات پیچیده به تصاویر گرافیکی که هم ساده در فهم باشند و هم تصورشان راحت. در این زمینه ابزار بسیار کارامدی وجود دارد.

۹۹_ ویدیو: به طریق مختلفی می‌توانید ویدیو درست کنید. از ساده‌ترین راه‌های آن تبدیل کردن پست‌های بلاگ خود به ویدیو با استفاده از ابزار‌هایی مانند (lumen5). که به شما کمک میکند تا سریع‌تر ویدیو‌های آموزشی خود را تهیه کنید.

۱۰۰_ نسخه‌ی ویدیویی یا پادکست: اگر شما یک ویدیو یا پادکست با موضوع کاربردی درست کردید – نسخه‌ی متنی آن را نیز ضمیمه کنید در کنار ویدیو یا پادکست تا راحت‌تر قابل جست‌وجو باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *